Завантаження

зачекайте хвилинку

Почала роботу Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію»

13 лютого в «Укрінформі» почала роботу Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію». 

Політики, дипломати, українські та іноземні експерти обговорювали ризики і можливості введення миротворчого контингенту ООН на Донбас.

Україна зможе перемогти агресора, якщо дійде внутрішньої згоди стосовно послідовності дій. Іншими словами — матиме стратегію. Її розробка передбачає не тільки визначення «червоних ліній», але й певні компроміси.

«Чим більше публічного спілкування, тим якіснішим є продукт. Але потрібно мати мужність, щоб доносити план дій до суспільства. Навіть ціною власної політичної кар’єри», — вважає Надзвичайний і Повноважний Посол України Roman Bezsmertnyi.

Росія намагатиметься й надалі дестабілізувати ситуацію на Донбасі й спробує використати миротворчу місію для того, щоб нав’язати нам ці території у тому стані, який для нас є абсолютно неприйнятим, — вважає народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Hanna Hopko.

Для того, щоб протистояти гібридній агресії, Україні потрібен внутрішньополітичний консенсус. Насамперед, це стосується мандату миротворчої місії ООН. На думку депутатки, повернення Донбасу і Криму мають йти «одним пакетом», аби питання Криму не стало предметом якихось окремих торгів. До того ж, сподівається Гопко, Захід й надалі буде дотискати Росію санкціями. Але вже зараз необхідно сформувати власне стратегічне бачення щодо того, як діятиме Україна, коли миротворці залишать Донбас.

Політолог Владимир Фесенко вважає, що до питання миротворців Україна повернеться тільки після парламентських і президентських виборів.

«Мене більш за все хвилює ситуація, яка може виникнути восени. На початку листопада мають відбутися так звані «вибори» в так званих ДНР та ЛНР. Перші Мінські угоди були зруйновані в 2014 році саме такими виборами. Другий момент. У нас також починається президентська виборча кампанія. Закон, який стосується окремих районів Донецької та Луганської областей, діє до жовтня. Чи буде він подовжений? У мене є великі сумніви, що парламент за це проголосує. І що далі? Якщо ми не вирішимо ці питання, про яку миротворчу місію можна казати?», — запитує Фесенко.

«Ні для кого не є таємницею та величезна кількість зброї, яку завезла Росія. Вивезення такої кількості зброї триватиме не місяць і не два», — вважає заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб George Tuka.

На його думку, Україна вже зараз має подумати над тим, як вирішувати цю правову колізію. «У мене немає сумнівів, що РФ не захоче залишити свою зброю після введення миротворчої місії. Питання перше: на яких юридичних підставах вона виводитиме це озброєння? Адже «их там нет». Якщо вони там є, то це зброя «знайдена шахтарями в шахтах», як казав Путін. І тоді вона має залишитися нам, бо це наша зброя», — сказав урядовець під час круглого столу.

«Миротворчі сили повинні стати частиною міжнародної цивільної адміністрації»

Таку думку під час круглого столу «Миротворча місія ООН — можливості та ризики для безпечного миру» голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Grygoriy Nemyria.

Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний Координаційний Центр» виступила софундатором цього проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *