Завантаження

зачекайте хвилинку

Освітній модуль «Ukraine`s East Studies»

На запрошення наших патнерів «Колегіум Анни Ярославни» мали нагоду долучитися до створення та викладання виїзного модуля для студентів магістерської програми з публічного адміністрування Укпаїнського католицького Університету (УКУ).  Освітній модуль «Ukraine`s East Studies» проведений у місті Маріуполь студентам з усієї країни став чи не першою спробою вивчення Сходу України з метою створення пропозицій до політики розвитку та реінтеграції регіону.

Нижче наводимо повний звіт по проведеному модулю.

«Цього тижня, завдяки School of Public Management UCU , відкрила для себе частину Східноі України, а саме Запоріжжя та Маріуполь. Зруйнувались усі мої негативні стереотипи, оскільки зустріла дуже багато позитивних активних людей, які є рушійною силою розвитку України.», – Iryna Ivanyshyn, студентка 1 курсу магістерської програми з публічного адміністрування УКУ.

«Схід. Далекий, чужий, незвіданий. Принаймні таким він залишався до минулого навчального модулю School of Public Management UCU. Запоріжжя зі своїми індустріальними м‘язами та Маріуполь, який просто #вартийтвоєїуваги. І виявляється Схід куди ближче, аніж здається. Він такий же як і ми, цілком зрозумілий. Зі своїми проблемами, сірим небом, війною.. однак світлим майбутнім. Варто лише побачити його власними очима і долучитися до його творення, і у Києві, і у Львові – чого вам і рекомендую.», – Vladyslav Kantsyr, студент 1 курсу магістерської програми з публічного адміністрування УКУ.

«…це був один із кращих модулів. А для мене можливо і найкращий. Повний інсайтів, цікавих людей та підтверджених теорій і зламаних стереотипів. Я постійно абстраговувалась від теми війни на сході, але тепер я відкрила для себе іншу Україну. Інший Маріуполь», – Svitlana Yarova, студентка 2 курсу магістерської програми з публічного адміністрування УКУ.

«Модуль розширив наші знання до болючої теми для всієї країни- схід України.Сприйняття сходу формулювалося роками не з найкращої сторони,часто заслужено,часом ні.Заплющувати очі на ці питання намагались роками і саме цим скористався зовнішній ворог,підігріваючи накал що штучно робили різні групи впливу у власних інтересах.Що зараз представляє схід України,як він баче власний розвиток у майбутньому,чи є правдивими багаторічні стереотипи?Відповідь на ці та інші питання для кожного особисто дав цей модуль.», – Павло Мамонтов, студент 2 курсу магістерської програми з публічного адміністрування УКУ.

«Ми звикли, що у нас підприємства – це щось таке невелике. А тут розумієш, що таке масштаб і наскільки це може бути насправді великим і вражаючим! Який величезний обсяг продукції тут виготовляють. І, відповідно, яку частку в розвиток української економіки вносить підприємство. Ця екскурсія дуже корисна для розширення кругозору студентів і викладачів, щоб розуміти, що не тільки малими підприємствами живе країна.», – Oxana Vasylytsya, координатор магістерської програми з публічного адміністрування Школи управління УКУ.

School of Public Management UCU (Школа управління Українського католицького університету, м. Львів) у партнерстві з аналітичним центром «Колегіум Анни Ярославни» (КАЯ, м. Київ) та за підтримки народного депутата, обраного до ВРУ від м. Маріуполь, Сергія Тарути розпочали вивчення сходу України.

Організатор виїзного модуля Анастасія Воробйовська (Колегіум Анни Ярославни), співорганізатор у Маріуполі Вікторія Гордієнко, науковий керівник Віра Нанівська (Колегіум Анни Ярославни), виконавчий директор Школи управління УКУ Валентина Засадко та координатор магістерської програми з публічного адміністрування УКУ Оксана Василиця.

З 25 по 28 жовтня 2017 року студенти магістерської програми з публічного адміністрування Школи управління УКУ перебували на виїзному модулі у м. Запоріжжя та м. Маріуполі для дослідження сходу України: економіки, культури, соціуму регіону, історичної ролі та місця сходу як форпосту українства. Дослідження прихованих потенціалів, розповсюдження агрегованої інформації про регіон є необхідною умовою для створення інтелектуальної основи для української поствоєнної стратегії та політики реінтеграції і розвитку Сходу України.

В рамках навчального модуля відбулися візити до ПАТ «Запоріжсталь», Маріупольського морського торгового порту, Центру надання адміністративних послуг, вільних просторів Halabuda та Vezha Creative Space, Платформа ТЮ, екскурсія на о. Хортиця.

Лекційні заняття народного депутата України Сергій Тарута – Sergiy Taruta, д.і.н., професорки ДонНУ, старшого наукового співробітника інституту історії НАНУ Стяжкіної Олени, та політолога Олег Саакян відбувалися на базі двох маріупольських університетів – Маріупольського державного університету та Приазовського державного технічного університету, на які також були запрошені студенти цих ВНЗ.

Окрім того студенти Школи управління мали нагоду зустрітися із представниками влади – Александр Кочурин, управляючим справами виконкому м. Маріуполь; Максим Бородин, депутатом маріупольської міської ради – та громадянського суспільства – Пугачовою Мариною, представницею програми «Український донецький куркуль»; Богдан Чабан, підприємцем, засновником Кофейня Изба-Читальня; Dmitry Chichera, волонтером, засновником вільного простору «Халабуда».

Ідея дослідження сходу виникла з усвідомленням того, що Україна не знає саму себе, схід України залишається Terra Incognita і для світу, і для самої України. Таке сприйняття базується на старих стереотипах, пов’язаних виключно з радянським індустріально-пролетарським, металургійним, шахтарським та бандитським минулим краю. У суспільній свідомості практично відсутня інформація про історію цього краю, культурні, економічні та соціальні традиції, а наявна інформація, що створена переважно російською пропагандою, спотворює уявлення про регіон, про його справжню індустріальну потугу, економіку та історію.

У той же час, процвітання України можливе виключно за умови єдності та невіддільності територій. Навіть символічне відокремлення будь-якої частини породить ланцюгову реакцію від сходу до заходу, півночі та півдня і перетворить Україну в зону нестабільності, спровокує справжню “пост-громадянську війну”. Дуже легко спровокувати конфлікти між частинами, які розділяються. Згуртованість України – це наріжний камінь для стійкого розвитку.

Посилання на пропозиції студентів до Політики розвитку та реінтеграцїі сходу України: https://drive.google.com/drive/folders/0B-ggwzI1XvZkeV95VFpvLW5tSzA

Висвітлення модуля у ЗМІ:

  1. Радіо Свобода: https://www.radiosvoboda.org/a/28819763.html
  2. 061.ua сайт міста Запоріжжя: https://www.061.ua/news/1839454
  3. Мариупольское ТВ: https://www.youtube.com/watch?v=9CbBmsmWbwM&feature=youtu.be
  4. Индустриалка: http://iz.com.ua/foto/v-zaporozhe-lvovskie-studentyi-pobyivali-na-odnom-iz-krupneyshih-predpriyatiy-stranyi.html
  5. Телеканал TV5: https://tv5.zp.ua/news/do-zaporizhzhya-pri%D1%97xali-studenti-lvivskogo-ukra%D1%97nskogo-katolickogo-universitetu/

Сайт міської ради м. Маріуполь: http://mariupolrada.gov.ua/ru/news/zastupnik-mera-oleksandr-kochurin-rozpoviv-pro-mariupol-studentam-ukrainskogo-katolickogo-universitetu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *